Vitajte na oficiálnych stránkach obce Povina

0
prvá písomná zmienka

Povina je obec, ktorá leží na severozápade Slovenskej republiky v okrese Kysucké Nové Mesto. Rozprestiera sa v Kysuckých vrchoch v doline Povinského potoka prameniaceho na Kykuli. Nadmorská výška v strede obce je 375 m n. m. Chotár obce sa nachádza v nadmorskej výške 360 – 841 m, pričom najvyšší vrch Černatín siaha do výšky 922 m.

Pôvodná verzia webu je stále dostupná

Ukončenie školského roka 2019/2020

Rozlúčka školského roka a množstvo poďakovaní a množstvo sĺz. Nielenže sme sa lúčili s deviatakmi, ale aj s pani zástupkyňou Margita Gregvorková a pánom učiteľom Jurajom Gregvorkom. Gitka bola nielen učiteľkou, ale aj človekom, ktorý sa hlboko vryl do našich ❤️, o čom svedčili i vrúcne objatia detí. Ďakujeme veľmi pekne za všetko.
Minútou ticha sme si uctili tragédiu vo Vrútkach, kde za …
Čítať Viac
/ Aktuality

Buďme zodpovední!!!

ÚVZ SR: Situáciu monitorujeme, zostaňme naďalej zodpovední Štvrtok, 25 Jún 2020 18:26 Rovnako ako ostatné krajiny, aj Slovensko pristúpilo k postupnému uvoľňovaniu opatrení a k otváraniu hraníc. To so sebou prináša aj väčšiu mieru rizika zavlečenia ochorenia COVID-19 na naše územie ako importovanú nákazu. Rastúci počet potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 v ostatných dňoch je dôsledkom aktívneho dohľadávania kontaktov …
Čítať Viac
/ Aktuality

Protest jarmočníkov cez priechod pre chodcov

V stredu 24. 06. 2020 od 9 – 10: 00 hod sa uskutoční protest jarmočníkov voči reštrikciám vlády. Protest nám bol oznámený 18. 06. 2020, ktorý sme následne písomne oznámili aj OO PZ v KNM. Protest bude vykonávaný prechádzaním ľudí cez priechod pre chodcov na ceste I/11 pri Energo dome, počítajte so zdržaním dopravy …
Čítať Viac
/ Aktuality

Včelnicu v Povine zdobia rezbárske diela

Od pondelka 15.6.2020 prebieha 3. ročník Rezbárskeho sympózia v Povine. Čítaj …
Čítať Viac
/ Napísali o nás, Včelári KNM

Erb obce Povina

Pozvánka na OZ

Srdečne Vás pozývame na zasadnutie Obecného zastupiteľstva. Pozvánka OZ..
Čítať Viac
/ Pozvánky

Darovanie krvi

Vážení Kysučania,
opäť sa spájame pre dobrú vec. Región Kysúc je veľký, preto ak môžete, pridajte sa k nám a poďte s nami darovať krv pre nemocnicu v Čadci.
Vieme zabezpečiť aj odvoz, je potrebné sa vopred nahlásiť.
Pomôž tým, ktorí to najviac potrebujú …
Čítať Viac
/ Aktuality, Pozvánky