Medzinárodný deň detí v Povine organizovala obec na futbalovom ihrisku TJ Slovan Povina. Od skorého rána dobrovoľní hasiči varili guláš a pripravovali atrakcie a súťaže. Deti z materskej a základnej školy čakalo viacero prekvapení, ako skákací hrad, prednášky a ukážky zdravotnej záchrannej služby, obvodného oddelenia policajného zboru KNM, 5. pluku špeciálneho určenia zo Žiliny, lukostreľba, stanoviská so štafetou, streľbou vody na terč a zipline, ktoré si pre deti pripravili hasiči z obce a hasiči z Makova. Deti sa vyšantili aj v hasičskej pene, ktorá zožala veľký úspech.

Pani kuchárky vydali deťom obed a prišlo aj ďalšie prekvapenie, ktoré deti nečakali. Vedľa ihriska vznikol požiar. Deti mali možnosť reálne vidieť zásah obecných hasičov, ktorí prišli na hasičskom aute s majákmi a predviedli im zásah v plnom nasadení.

Voľná zábava pokračovala do poobedných hodín. „Chcem sa veľmi pekne poďakovať dobrovoľným hasičom z Poviny i z Makova za spoluprácu pri organizovaní akcie, pedagogickému zboru ZŠ s MŠ, všetkým sponzorom i všetkým, ktorí sa postarali o krásny a bohatý program pre deti našej Základnej školy s materskou školou“, dodala starostka obce Povina Alena Dudeková.

Sponzori: Jarino Dadaj, Maťka Valiašková, Peťko Karas, Radko Dudek, Helka Kubaščíková s maminou a Maťkou, Peťko Laš z autoservisu, Jožko Michalenko, Miško Vlček X-bar, Aďka Semerádová, Veronika Poplanúchová.