Tohtoročné obecné hodové slávnosti prebiehali trošku netradične. Hoci sme si mysleli, že kvôli svetovej pandémií Covid-19 už ani nebudú, nakoniec sa vďaka nášmu pánovi dekanovi Holbičkovi v rámci svätých omší uskutočnili.

Sobotné poobedie začal svätou omšou generálny vikár BB diecézy Mons. Branislav Koppal. Za krásnu a povzbudivú omšu sa poďakovala pani starostka a následne sa všetci presunuli k soche Panne Márií Kráľovnej, patrónke nášho kostola, kde ju duchovní otcovia vysvätili. Slávnostným ružencovým sprievodom ku krížu pod škôlkou nás sprevádzali modlitby a nádherný spev.

Hodovú nedeľu otvoril svätou omšou pán kanonik Anton Noga, ktorému milými slovami poďakovala Ivetka Sedláčková. Simonka Mária Halvoníková potešila svojou svätou piesňou  Za mňa i za teba všetkých veriacich, následne svoj hudobný talent predstavili detičky z obce Rebečka Ďurčová, Filipko Kubaščík, Natálka, Bibiánka  a Julka Mrmusové. Všetci vystupujúci hrali pre našich občanov z lásky a s radosťou a bez nároku na honorár, za čo im veľmi pekne ďakujeme 🙂

Na prípravách sa podieľalo mnoho ženičiek z Poviny, panie kostolníčky, upratovanie, výzdoba kostolíka, obetné dary, sladká odmena pre účinkujúcich od p. Paršovej, postavenie sochy Panny Márie Kráľovnej za asistencie dobrovoľných hasičov a mnoho ďalších skvelých ľudí. Všetkým patrí obrovské a úprimné poďakovanie, naša obec je príkladom, že keď sa spoja ľudské sily, dá sa aj z mála urobiť veľmi veľa. ĎAKUJEME!