Opatrenia COVID-19 platné od 15.10.2020!!!

Osem nových opatrení proti šíreniu koronavírusu na Slovensku, ktoré budú platiť od 15. októbra:

😷 Rúška bude povinné nosiť aj v exteriéri, v obciach a mestách.

😷 S platnosťou od pondelka 12. 10. 2020 je nosenie rúšok povinné pre prvý aj druhý stupeň, výnimku majú deti do 3 rokov, nepočujúce deti, autistické, či deti s mentálnym postihnutím.

👥 Na vláde sa v pondelok prerokuje aj zákaz zhromažďovania nad šesť ľudí.
Zákaz všetkých hromadných podujatí. Zakázané budú aj bohoslužby. Zrušené budú aj všetky kultúrne podujatia s výnimkou najvyšších líg vo futbale, hokeji, basketbale, volejbale a hádzanej. Budú sa však hrať bez divákov a hráči budú testovaní na prítomnosť koronavírusu.

❌ Zakázané budú všetky hromadné podujatia, výnimku majú krsty, sobáše a pohreby za dodržiavania opatrení – 1 človek na 15 m štvorcových

👩‍🍳 Prevádzky verejného stravovania budú môcť vydávať jedlo len zabalené a so sebou alebo ho podávať iba v exteriéri.

💪 🏊‍♀️ Zavreté budú aj fitness centrá, wellness, kúpaliská, akvaparky a sauny.

👩‍🏫 Pre stredné školy platí distančné vzdelávanie už od pondelka 12. októbra. Pondelkom sa rušia aj všetky krúžky, mimoškolská aktivita a všetko, čo nesúvisí priamo so samotným vzdelávaním, s výnimkou individuálnej výučby.

🛒 Obchody a nákupné centrá musia dodržať pravidlo maximálne jednej osoby na 15 metrov štvorcových za dodržiavania rozostupov a všetkých protiepidemických opatrení. Do nákupných centier bude možné vstúpiť len po odmeraní teploty, povolený vstup bude teda iba osobám, ktoré nevykazujú žiadne príznaky ochorenia.
Platiť budú aj vyhradené hodiny potravín a drogérie pre seniorov nad 65 rokov od 9:00 do 11:00. Nakupovať však budú môcť aj v iné časy.

❌ Opatrenia budú platiť dovtedy, kým sa hodnota 7-dňového kĺzavého mediánu nezníži pod 500, v súčasnosti je na hodnote 1037.

❌ Hranice s okolitými krajinami zostávajú v nezmenenom režime,