Myšlienka futbalového víkendu sa zrodila pred 16 rokmi. Autorom myšlienky je Slávko Matejčík, ktorý pretavil myšlienku do reality a odvtedy každý rok organizuje dvojdňovú akciu spojenú s futbalom.

V sobotu sa tradične kopú pokutové kopy. Tento deň bol doplnený deťmi a svoje sily v kopaní gólov si merajú už 6 rokov.

S veľkým zápalom dievčatá i chlapci strieľali góly. Prvú cenu hoverboard si napokon vykopal Tomáš Zradula, druhú cenu Filip Kubaščík a tretiu cenu Martin Franek.

Do mužskej 11-tky sa prihlásilo 84 hráčov. Športový zápal, úsilie, ale i šťastie sprevádzalo všetkých hráčov až do večera, brankári im nedarovali ani jeden ľahký gól.

Na prvom mieste mužskej 11-tky skončil Matej Maček, na druhom Ján Kocúr a tretiu cenu si odniesol Štefan Vnuk.

Nedeľa je už ôsmy rok sprevádzaná pokornou atmosférou. Ako sa hovorí, človek nezomrie, kým žije v našich srdciach. Milujúceho syna, brata, kolegu i výborného kamaráta Jožka Papána v našich srdciach stále máme a pri tejto príležitosti si spoločne s maminou a bratom každoročne ctíme jeho pamiatku modlitbou a zapálením sviečok.

V turnaji na Jožkovu počesť sa stretli mužstvá Povinčanov a kolegov z práce. I v tomto roku svoje víťazstvo obhájili Jožkovi kolegovia.

Po odovzdaní víťazného pohára starostka obce a organizátor Slávko poďakovali futbalistom a otvorili kultúrny program, ktorý bol plný vynikajúcich hudobníkov, Simonky Márie Halvoníkovej, Rebeky Ďurčovej, rodiny Mrmusovej, heligonkárok Majky Kubíkovej a Helenky Kubaščíkovej a rodiny Káčeríkovej z Vadičova.

Na záver starostka a Slávko poďakovali i všetkým sponzorom a ľuďom, ktorí prišli svojou účasťou podporiť futbalovú akciu venovanú „In memoriam Jožko Papán“.