Včelárska nedeľa sa niesla v duchu dobrosrdečnosti a pozitívnej nálady ?
Od skorého rána predseda včelárov Miloško Belan koordinoval prípravy tradičnej včelárskej akcie, naši dobrovoľní hasiči Povina usmerňovali dopravu, ďakujeme 
Po úvodnom príhovore sa uskutočnila súťaž o naj med, ktorú vyhral Jurko Fuják z Lodna. Po skvelom obede sa uskutočnila svätá omša, ktorá v nás vyvolala neskutočnú silu a energiu. Pán dekan vysvätil Svätú rodinu, ktorá je nosným pilierom prístrešku pred včelnicou 
Preložiť včielky východniarky, ktoré dostala včelnica od predsedu Ferka nebolo vôbec ťažké, nedostali sme ani jedno žihadielko ?
Pre deti, ale i dospelých boli pripravení lukostrelci z klubu LOVEC Povina, ktorí nás naučili, ako sa taký luk vôbec drží v ruke. Ľahké to veru nebolo, ale za asistencie a rýchleho kurzu od skvelých lukostrelcov sme to zvládli bravúrne 
Hudobná skupina Dubravanka z Rudiny, Lucka a Natálka Jančigové z Kys. Lieskovca a rodina Mrvečková z Lodna sa postarali o nádherný hudobný program, ktorý roztancoval nejedny nôžky 
Bryndzové halušky varili ženy z Únie žien Povina, ktoré pomáhali i v bufete, za čo im patrí veľká vďaka 
Na záver mi dovoľte poďakovať predsedovi Miloškovi, jeho úžasnej rodine, ktorá ho vo včelárstve podporuje, všetkým včelárom a sympatizantom starajúcich sa o včelnicu, pretože z nej vyrástlo nielen edukačné, ale i krásne reprezentačné miesto našej obce.