Vážení občania,

v súčasnosti prežívame obdobie, ktoré mnohí z nás nikdy nezažili ani nepoznali.

Koronavírus COVID-19 nám nielen zatvoril obchody, pozastavil pracovné výkony, vniesol do nás strach a rôzne obavy, ale nás aj chtiac-nechtiac zatvoril v našich domovoch. Zrazu máme viac času na aktivity, ktoré sme predtým odsúvali, máme viac času na prehodnotenie vecí, ktoré sme nevnímali z dôvodu rýchleho plynutia života.

Preto využívame tento spomalený čas na elektronizáciu histórie našej obce. Na obecnom úrade máme mnoho starých fotiek, ktoré budeme postupne pridávať do elektronickej podoby, aby história našej obce bola prístupná aj z pohodlia vášho domova.

V prípade, že máte doma fotografie, s ktorými chcete obohatiť elektronickú históriu obce, pošlite ich na obecpovina@stonline.sk, alena.dudekova@obec-povina.sk.

Ak truhlica na vašom povale odhalí staré tajomstvá, budeme radi, ak ich prinesiete a históriu našich predkov budeme môcť posunúť našim i budúcim generáciám Poviny. .