Povinské hody sa pravidelne organizujú pri príležitosti sviatku Panny Márie Kráľovnej.

V sobotu sa uskutočnilo posvätenie zrekonštruovaného zvonu vo zvonici v osade Tatarovce za slávnostného sprievodu modlitby ruženca. Všetci prítomní si pri hudobnom programe Rebečky a Jarka pochutnali na pripravenom občerstvení.

Nedeľa sa začínala slávnostnou svätou omšou, po ktorej všetkých veriacich čakalo chutné občerstvenie. Poobedie už patrilo futbalovému  zápasu, v ktorom domáca TJ Slovan Povina privítala hostí z Rudinskej. Deti sa mohli vyskákať v skákacom hrade, či ponaháňať v hasičskej pene, ktorú pripravili dobrovoľní hasiči obce.

V kultúrnom programe všetkých prítomných zabavili heligonkári Jarky Jelínkovej, Jarko Labuda, Rebečka Ďurčová a Kristínka Šplháková, súrodenci Mrmusovci s Miškou Šurinovou, Helenka Kubaščíková s Majkou Kubíkovou. Veľký aplauz si vyslúžila aj skvelá Partia od Žiliny s Dankom Smolkom, ktorí nás všetkých zdvihli zo stoličiek, spoločne všetci spievali aj tancovali.

Ďakujeme všetkým, ktorí pomáhali pri organizácií celých víkendových hodových slávností, hasičom, ženám za vyzdobenie kostola, ihriska, obetné dary, občerstvenie, kultúrny program i krásne sväté omše.

Ďakujeme.