Dnes sme zaznamenali informáciu, že naši starší občania dostávajú telefonáty, v ktorých ich niekto informoval, že syn mal autonehodu a že zrazil dieťa. A ak nechce, aby sa to dostalo do médií, NESMIE NIKAM VOLAŤ, OVEROVAŤ SI INFORMÁCIU a má hneď poslať peniaze. Výhovorkou, prečo im nezavolal syn, bola odpoveď, že má rozrezaný jazyk, ktorý mu museli zašiť!!!!

Upozorňujeme občanov, že opakovane zaznamenávame trestnú činnosť páchanú na senioroch. Prosíme, aby si pri nečestných praktikách tzv. šmejdov, overovali každú informáciu, ktorá im bude podaná telefonicky, alebo akýmkoľvek iným spôsobom. Podvodníci sa skrývajú v osobách, ktoré sa na seniorov obracajú s naliehavou prosbou o finančnú pomoc. Predstavujú sa ako príbuzní, lekári, zamestnanci sociálnych a obecných úradov alebo pracovníci elektrární, plynární či iných spločností.

Ak Vás kontaktuje telefonicky osoba, ktorá sa vydáva za Vášho príbuzného alebo ošetrujúceho lekára Vášho príbuzného a žiada o finančnú pomoc:
– obratom si overte skutočnosti, ktoré uvádza, či Vás skutočne kontaktoval Váš príbuzný
– nesúhlaste s požičaním peňazí
– nedávajte peniaze osobe, ktorú nepoznáte, ani keď Vám tvrdí, že ju poslal Váš príbuzný
– ak nevolal Váš príbuzný, znamená to, že sa niekto za neho vydáva a môže ísť o podvodníka
– cez telefón nikdy neposkytujte osobné údaje, ani údaje o finančných či rodinných pomeroch.

V prípade, že cudzie osoby na Vás vyvíjajú nátlak alebo máte pocit ohrozenia kontaktujte políciu na číslo 158 alebo linku tiesňového volania 112, popr. sa obráťte na Obecný úrad 041/4211421.