V Trojkráľovom hokejbalovom turnaji zvíťazil tím policajtov.

Organizovanie hokejbalového turnaja je v obci Povina už dlhou tradíciou. Medzi prvých organizátorov turnaja patril Martin Staňo, potom Ľuboš Damaška, Alena Dudeková a následne to prebrala obec a športová komisia.

Turnaj sa uskutočňuje vždy v období Troch kráľov. „V predchádzajúcich ročníkoch sme museli deň pred turnajom zvolať hráčov a svojpomocne postaviť oplotenie z europaliet a natiahnuť siete. Taktiež sme ho po turnaji museli rozobrať a palety vrátiť. Bolo to náročné a veľmi ma teší, že sa nám podarilo postaviť klasické oplotenie, ktoré na ihrisku už zostane a bude slúžiť na rôzne športové aktivity“, dodala starostka obce Alena Dudeková.

Od rána bojovalo o svoje postupy do finále 7 mužstiev: ŠKP – športový klub policajtov, Posledný mohykán, Dolná smršť, Červení diabli, Titani, Lopušník a Young Boys.  Celodenná akcia, ktorú bufetom zabezpečil Michal Vlček z miestneho Cafe bar X, sa skončila až v poobedných hodinách.

Tretiu priečku obsadilo mužstvo Dolná smršť, vo finále sa stretol Posledný mohykán s policajným mužstvom ŠKP, ktoré mu nakoniec podľahlo 3:4 a ŠKP si vybojovalo prvé miesto. Pre hráčov i hostí bolo pripravené i občerstvenie, okrem klobás a gulášu i kysucký hamburger, chlebík s masťou a cibuľou.

Na záver starostka obce poďakovala hráčom za účasť a bojovnosť na turnaji a sponzorom Michalovi Vlčkovi a Pavlovi Pijákovi, ako i pôvodným zakladateľom turnaja.