Dnes sa v krajskom kole vo vybíjanej stretlo 5 družstiev, žiačky zo Základnej školy z Poviny, Lieseku, Predmiera, Martina a Liptovského Mikuláša. Súťaž sa konala v športovej hale v Žiline a svoje deti prišli podporiť aj rodičia.

Dievčatá z Poviny doslova valcujú každú jednu súťaž a odnášajú si víťazné poháre s prvým miestom. Tak tomu bolo i v dnešnej súťaži, kde si vybojovali prvé miesto a postupujú na Majstrovstvá Slovenska, kde boli úspešné i minulý rok.

“Vybíjaná je obľúbenou hrou našich žiačok, čo je vidieť aj na ich výsledkoch v súťažiach. Srdečne im blahoželáme a držíme palce aj na Majstrovstvách Slovenska. Ďakujeme pánom učiteľom telesnej výchovy, Gitke Gregvorkovej, rodičom za podporu, ale i koučovi Romanovi Valiaškovi, ktorý sprevádza hráčky na každej súťaži”, na záver dodala starostka obce Alena Dudeková.